Hoe gaan we nu verder...?
|
Bericht van zaterdag 29 januari 2022
Beste leden van Dé Nederlandse Debatclub,
De coronapandemie én de daarbij door de overheid opgelegde maatregelen zijn nog zeker niet voorbij, vrezen we. En, bij onze debatclub is er ook een brede diversiteit aan meningen op thema's zoals 2G, 3G en de QR-code(-controles). We zijn nét gewone mensen! ;-)
Nu - as we speak - is er gelukkig weer wat mogelijk t.a.v. de LIVE-avonden.
Maar er is voor een (flink) deel van de leden een 'probleem', want men is fundamenteel en principieel tégen het gebruik van de QR-code en de daaraan gekoppelde QR-codes controles (3G en 2G), zoals deze ook plaatsvinden bij de ingang van onze vaste locatie Stay Okay.
Het basisprincipe van onze debatclub is dat we eigenlijk onze avonden in alle vrijheid en zonder beperkingen - voor wie dan ook - willen organiseren.
We hebben het een en ander in bullets hieronder uiteengezet.
1 LOCATIE IN AMSTERDAM SLOTERVAART
Op MAANDAGAVOND 14 FEBRUARI 2022 organiseren we een live debatavond (dus, in een zaaltje) op een nieuwe locatie in AMSTERDAM-SLOTERVAART (=Amsterdam-West). Op deze locatie (een vergaderzaal bij een woonzorgcomplex voor 55-plussers) is er geen QR-controle. Dus dit betekent dat ook de leden die principieel tégen de QR-pas zijn eindelijk weer live kunnen debatteren.
Het adres is:
Tourniairestraat 20-104
1065 ND Amsterdam-Slotervaart
(Bekijk HIER de locatie én foto's van de locatie)
Deze locatie is prima te bereiken met het openbaar vervoer. 2 minuten vanaf de bushaltes, 7 minuten vanaf de tramhaltes 1 en 17 én 10 minuten vanaf station NS Lelylaan. Verder is er ná 19.00 uur GRATIS PARKEREN.
Op maandagavond 14 februari proberen we deze locatie uit en als de QR-codes op andere locaties zoals Stay Okay van toepassing blijven, dan is het zeker een optie om ook op deze locatie in Slotervaart regelmatig clubavonden te gaan organiseren.
2 GAAN WE DAN WEG UIT STAY OKAY?
Nee, zo lang 3G (verplicht) van toepassing is, gaan we niet weg uit Stay Okay maar het is helaas wel zo dat de avonden in Stay Okay dan NIET toegankelijk zijn voor leden die principieel tégen de QR-code controles zijn.
We willen ook niet zomaar weggaan bij Stay Okay omdat we enerzijds dan een zaalhuurcontract moeten ontbinden (kost ook geld) én we bij een eventuele toekomstige afschaffing van 3G, dan waarschijnlijk niet meer daar terecht kunnen omdat we al onze gehuurde opties dus dan ook moeten laten annuleren.
Better Safe Than Sorry dus.
Als in Nederland 2G wordt ingevoerd, dan gaat het nog wel ingewikkelder worden. Maar... dat zien we dan wel weer.
Op dit moment is het overigens ook nog zo dat de bar om 22.00 uur gesloten is. Dit is nog een officiële regel vanuit de horeca. Deze moet om 22.00 uur gesloten zijn.
3 BUURTHUIS DE MEEVAART IN AMSTERDAM ZEEBURG
Op ongeveer 5 minuten lopen van Stay Okay bevindt zich buurthuis de Meevaart. Deze verhuurt ook zalen. Op DIT moment (29 januari 2022) is er geen officiële QR-controle daar. Buurthuizen lijken voorlopig wat dat betreft de dans te kunnen ontspringen. We zullen daar dus ook af en toe clubavonden organiseren.
Adres van de Meevaart:
Balistraat 48A
1094 JN AMSTERDAM
Maar, als ook hier het beleid t.a.v. 2G/3G of de coronapas verandert, dan zal dit voor ons dus ook weer andere keuzes gaan opleveren want dán is er feitelijk geen verschil meer met Stay Okay.
NADEEL van deze locatie: om 22.00 uur MOETEN we het gebouw uit zijn. Dit betekent dus ook dat er na afloop geen netwerkborrel-mogelijkheden zijn.
Op deze locatie gaan we dan dus ook al om 19.15 uur beginnen. Dus, een kwartier eerder.
Foto's van de Meevaart:
4 PITCHMASTERS 2022 (21 maart)
Omdat we het bij Dé Nederlandse Debatclub belangrijk vinden dat sowieso de 'wedstrijd-events' voor iedereen onbeperkt toegankelijk zijn (en er dus geen deelnamebelemmeringen zijn), zullen we deze events altijd organiseren op een QR-pas-vrije locatie.
De Pitchmasters van 21 maart 2022 zal dan ook plaatsvinden in Buurthuis de Meevaart.
5 IS HET NU INGEWIKKELDER GEWORDEN?
Ja, best wel.
Want het feit dat we nu in feite 'verschillende' locaties hebben, kan misverstanden in de hand werken. Dat begrijpen we heel goed.
Maar we denken dat op dit moment het bovenstaande de beste oplossing is. Natuurlijk zullen we elke keer weer zo helder mogelijk communiceren - vooral bij je aanmelding - op WELKE locatie de betreffende avond gaat plaatsvinden.
Heb je vragen over al het bovenstaande?
Laat het ons weten!